Zenzo

Ob─Źianske zdru┼żenie Zenzo

Zdru┼żenie pre efekt├şvne n├ístroje zberu odpadov

Sme nez├ívisl├Żm ob─Źianskym zdru┼żen├şm, ktor├ę sa zameriava na udr┼żate─żn├ę odpadov├ę hospod├írstvo s cie─żom vylep┼íi┼ą trieden├Ż zber a predch├ídzanie vzniku komun├ílnych odpadov. Propagujeme zav├ídzanie inovat├şvnych sch├ęm a n├ístrojov zberu odpadov, medzi ktor├ę patria napr├şklad sch├ęmy PAYT ("pay as you throw" = ,,pla┼ą za to, ─Źo vyhod├ş┼íÔÇť) a syst├ęm zberu odpadu "door to door" - zber odpadu od dver├ş. Pracujeme v medzin├írodnom prostred├ş a vyu┼ż├şvame sie┼ą na┼íich expertov, partnerov a organiz├íci├ş, ktor├ę v oblasti odpadov├ęho hospod├írstva dosiahli v├Żnimo─Źn├ę v├Żsledky, a ktor├Żch pr├ícu m├┤┼żeme vidie┼ą v r├┤znych mest├ích kraj├şn Eur├│pskej ├║nie. Pr├íve tieto cenn├ę sk├║senosti a know-how teraz prin├í┼íame na Slovensko.

 

Na┼ía v├şzia
Cie─żom na┼íich aktiv├şt je ochrana ┼żivotn├ęho prostredia zni┼żovan├şm vplyvu ─żudskej ─Źinnosti na zmenu kl├şmy a podpora racion├ílneho vyu┼ż├şvania pr├şrodn├Żch zdrojov.

Naša misia
Inovat├şvnymi n├ístrojmi pom├íhame predch├ídza┼ą vzniku odpadov, zlep┼íujeme v├Żkon trieden├ęho zberu komun├ílneho odpadu, zni┼żujeme mieru skl├ídkovania, rob├şme odpady transparentnej┼íie a spravodlivej┼íie pre komunitu a samospr├ívu.

T├şm ZENZO

Alexandra Kolarik V├Żkonn├í mana┼ż├ęrka